Мартиненко Анатолій Борисович


Мартиненко Анатолій Борисович

Посада: Головний лікар

Категорія: Лікар-офтальмолог вищої категорії

1995 року закінчив Тернопільський медичний інститут, спеціальність: лікувальна справа. Пройшов інтернатуру за фахом: офтальмологія. З 1999 року був зарахований на посаду лікаря-офтальмолога по наданню невідкладної допомоги очного відділення Житомирської обласної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського, того ж року був переведений на посаду лікаря-офтальмолога відділення мікрохірургії ока. З 2005 року присвоєна вища кваліфікаційна категорія за спеціальністю: офтальмологія; один із ведучих хірургів центру мікрохірургії ока Житомирської обласної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського. З 2009 року одночасно є ведучим мікрохірургом офтальмологічних відділень Бердичівської та Коростенської лікарень Житомирської області. З 2002 року суміщає роботу в державних установах та приватних медичних клініках у якості оперуючого мікрохірурга. («Центр терапії та мікрохірургії ока» у Донецьку, «Центр мікрохірургії та терапії ока» у Києві, клініка «Медівіт» у Тернополі та інші). З 2011 року – головний лікар приватного підприємства «Клініка Зір»; один з найкваліфікованіших мікрохірургів України. Рівень його професійної діяльності отримав високу оцінку найдосвідченіших колег та представників фірм сучасного офтальмологічного обладнання, роботу яких він представляє як фахівець. Незважаючи на великий об’єм практичної діяльності, Анатолій Борисович Мартиненко продовжує наполегливо працювати над своїм професійним ростом: У 1998 році на базі Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Щупика пройшов навчання щодо новітньої методики видалення катаракти шляхом факоемульсифікації з імплантацією гнучкого кришталика.

З 2000 року на базі відділення мікрохірургії ока одним із перших в Україні розпочав видалення катаракти на рівні сучасних світових стандартів за допомогою методу факоемульсифікації. У 2002 році удосконалював професійні навички з видалення катаракти шляхом факоемульсифікації на базі ГУ МНТК «Мікрохірургія ока», Санкт-Петербург, Росія.

Віртуозно володіє навичками роботи на всій сучасній апаратурі, представленій в Україні такими компаніями, як Bausch&Lomb Millenium, Stellaris; Alcon Infiniti, Legacy, Laureat, Accurus; AMO Compact та Ortly.

Постійний учасник регіональних та міжнародних конференцій, симпозіумів, з’їздів офтальмологів. Виконує значну кількість операцій з видалення вторинної плівкової катаракти за допомогою YAG-лазера. Починаючи з 2005 року, є дійсним членом Європейської асоціації катарактальних та рефракційних мікрохірургів ESCRS (European Society of Cataract and Refractive Surgeons) та щороку відвідує її зібрання. (1998 р. Прага, 2005 р. Париж, 2006 р. Лондон, 2007 р. Стокгольм, 2008 р. Лісабон, 2009 р. Барселона, 2010 р. Париж, 2011 р. Відень, 2012 р. Мілан, 2013 р. Амстердам, 2014 р. Лондон, 2015 р. Барселона, 2016 р. Копенгаген).

У 2006 році презентував свою хірургічну діяльність у режимі реального часу під час конференції Bausch&Lomb «Жива хірургія» за участі найкращих мікрохірургів України та іноземних фахівців. З 2010 року є членом та бере участь у зібраннях Американської асоціації катарактальних та рефракційних мікрохірургів ASCRS (American Society of Cataract and Refractive Surgeons) (2010 р. Бостон, 2012 р. Чикаго, 2017 р. Лос Анжелес). У 2010 році оволодів навичками проведення вітреоретинальної хірургії на базі ФГУ МНТК «Мікрохірургія ока», Москва, Росія, та ввів її до регламенту роботи центру мікрохірургії ока Житомирської обласної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського.

Є пошукачем на науковий ступінь кандидата медичних наук на базі ХМАПО. Автор двох патентів на корисні моделі та більше 10 раціоналізаторських пропозицій в офтальмології. Опублікував ряд статей та наукових доповідей («Філатовські читання», Одеса – 2009; «Сучасні методи діагностики та лікування в офтальмології», Харків – 2008; «Сучасні аспекти клініки, діагностики та лікування очних хвороб», Одеса – 2008; «Український медичний альманах» Том 10, №6, Луганськ – 2007; «Офтальмологічний журнал» №6, Одеса – 2007; «Всеукраїнська наукова конференція «Фармакотерапія в офтальмології», Харків – 2007). 2013 р. відвідав 13-ий Європейський конгрес Європейської асоціації ретинальних спеціалістів, Гамбург, Німеччина.

 

  • В 2016 р. пройшов 2-тижневі практичні курси по підвищенню майстерності виконання вітреоретинальної хірургії в м. Бремен, Німеччина (European Vitreoretinal Training School)
  • 2017 р. Анатолій Борисович оволодіває новими практичними навичками – рефракційною лазерною хірургією – 7-ий Балканський офтальмологічний практичний курс, м. Софія, Болгарія. «Лазерна рефракційна хірургія» (7-th Balkan Ophthalmic Wetlab Course, Sofia)