Головна / Послуги / Лазерна коагуляція сітківки

Хірургічні послуги

Перед хірургічними процедурами пацієнт зобов’язаний здати декілька необхідних аналізів або за місцем проживання, або в зручній для нього лабораторії. Можна попередньо уточнити перелік аналізів у адміністратора клініки за стаціонарними телефонами.

Лазеркоагуляція сітківки

Сітківка (ретина) – це тонка плівка, що вистилає очне дно з середини та складається з сотні тисяч нервових клітин (фоторецепторів) – паличок та колбочок. Саме при потраплянні світла на фоторецептори з’являється зображення. Сама сітківка не має чіткої фіксації в оці, тому легко може пошкодитися, розірватися або відшаруватися.

На жаль, при низці очних та загальних соматичних захворювань відбувається пошкодження ретинальної оболонки. Ці пошкодження можуть призвести до розривів або відшарування сітківки з незворотною втратою зору.

При певних показах з профілактичною метою проводиться лазеркоагуляція сітківки. Цей метод лікування дозволяє за допомогою лазерних коагулятів зафіксувати (начебто «прибити гвіздочками») пошкоджену сітківку, що значно знижує ризик сліпоти.

Процедура безболісна, проводиться амбулаторно, під місцевою крапельною анестезією, триває 10-20 хвилин. У більшості випадків це не впливає на гостроту зору. Незначний відсоток пацієнтів відмічає короткочасне погіршення зображення, яке згодом проходить. Вже через декілька годин після проведення лазеркоагуляції пацієнт може вести звичний спосіб життя.

Патології, при яких призначається лазерна коагуляція сітківки:

  • периферична дегенерація сітківки;
  • клапанні розриви, відшарування сітківки;
  • короткозорість високого ступеню зі змінами на очному дні;
  • набрякова макулодистрофія з відшаруванням нейроепітелію сітківки;
  • тромбоз центральної вени сітківки або гілок ЦВС;
  • діабетична ретинопатія.

Пам’ятайте! Лазерна коагуляція сітківки не покращує зір, це профілактична процедура, спрямована на збереження тих зорових функцій, які існують на момент проведення укріплення.

Дія YAG-лазера на передні структури ока

YAG-лазер виробляє промінь, який діє на передні структури ока та не проникає до задніх відділів. Його застосовують при низці патологій.

Одна із патологій, що усувається за допомогою YAG-лазера – це вторинна плівкова катаракта.

Після проведення процедури хірургічного видалення катаракти способом факоемульсифікації у незначного числа пацієнтів через деякий час можлива поява вторинної плівкової катаракти. При застосуванні методики факоемульсифікації зберігається природня «сумочка» - капсула кришталика, в яку імплантується через вирізане віконце штучна лінза. Завдяки цьому максимально зберігається анатомічна цілісність та співвідношення структур ока. «Сумочка» старанно чиститься з середини від залишків природнього кришталика. Але технічно неможливо прибрати абсолютно всі клітинки, тому у деяких прооперованих пацієнтів, за умови високих регенераторних можливостей організму відбувається наростання шару залишкових клітин на поверхню імплантованого штучного кришталика, що має вигляд плівки та порушує якість зображення. Саме за допомогою дії YAG-лазера на новоутворену поверхневу плівку досягається її видалення та відновлення чіткості зору.