Лазеркоагуляція сітківки

Лазеркоагуляція сітківки

Лазеркоагуляція сітківки

Сітківка (ретина) – це тонка плівка, що вистилає очне дно з середини та складається з сотні тисяч нервових клітин (фоторецепторів) – паличок та колбочок. Саме при потраплянні світла на фоторецептори з’являється зображення. Сама сітківка не має чіткої фіксації в оці, тому легко може пошкодитися, розірватися або відшаруватися.

На жаль, при низці очних та загальних соматичних захворювань відбувається пошкодження ретинальної оболонки. Ці пошкодження можуть призвести до розривів або відшарування сітківки з незворотною втратою зору.

При певних показах з профілактичною метою проводиться лазеркоагуляція сітківки. Цей метод лікування дозволяє за допомогою лазерних коагулятів зафіксувати (начебто «прибити гвіздочками») пошкоджену сітківку, що значно знижує ризик сліпоти.

Процедура безболісна, проводиться амбулаторно, під місцевою крапельною анестезією, триває 10−20 хвилин. У більшості випадків це не впливає на гостроту зору. Незначний відсоток пацієнтів відмічає короткочасне погіршення зображення, яке згодом проходить. Вже через декілька годин після проведення лазеркоагуляції пацієнт може вести звичний спосіб життя.

Патології, при яких призначається лазерна коагуляція сітківки:

  • периферична дегенерація сітківки;
  • клапанні розриви, відшарування сітківки;
  • короткозорість високого ступеню зі змінами на очному дні;
  • набрякова макулодистрофія з відшаруванням нейроепітелію сітківки;
  • тромбоз центральної вени сітківки або гілок ЦВС;
  • діабетична ретинопатія.

Пам’ятайте! Лазерна коагуляція сітківки не покращує зір, це профілактична процедура, спрямована на збереження тих зорових функцій, які існують на момент проведення укріплення.


Ми можемо допомогти...

Записатися на прийом


Відгуки


Мав вроджену катаракту обох очей ще й астигматизм – це така складна оптична проблема в оці. Дуже низький зір з дитинства. Оперуватися боявся, багато років відкладав цю проблему. Саме спеціалісти клініки вмовили мене не складну операцію. Головне – «на пальцях» пояснили проблему і її рішення. Я зважився і зараз як заново народився! Окрема подяка моєму хірургу – Анатолію Борисовичу, реальний професіонал! Дякую!

Валентин

- 10 грудня 2016

Хочу висловити величезну подяку клініці Зір. У моєї мами багато років глаукома. Останнім часом стан значно погіршився, краплі вже не допомагали, витратили даремно багато коштів на неефективні ліки. Лікар в районі розказала про спеціальний дренажний пристрій, що може стабілізувати хворобу і направила в центр. Маму прооперували, тиск нормалізувався, краплі відмінили. Тепер спостерігаємося тільки там. Я з сестрою теж почали спостерігатися в центрі, виявилося, що хвороба часто спадкова. По своїй мамі зрозуміла, як важливо вчасно та якісно лікуватися!! Раджу клініку всім!

Антоніна Дмитрівна

- 15 лютого 2017

Ми мешканці Києва. У моєї сестри цукровий діабет більше 20 років. Вже майже повністю осліпла. Зір могла врятувати дуже складна і дужа дорога операція. Ціна в Київських центрах для нашої сім’ї була не реальна, тому шукали допомогу в сусідніх областях. З’ясували, що в клініці Зір в Житомирі такі операції виконує лікар з Києва – Філіпчук Олександр Миколайович, рекомендації прекрасні, а ціна майже вдвічі дешевша. Тож ми прооперувалися в клініці Зір. Дуже вдячні центру за доступні ціни і прекрасне відношення! Житомиряни цінуйте своїх!

Галина

- 25 квітня 2017