Діагностика

Діагностика

Діагностика

Первинна діагностика включає в себе:

 • перевірку гостроти зору;
 • комп’ютерне визначення оптичних відхилень в оці;
 • підбір окулярів (при потребі);
 • визначення полів зору стандартною методикою периметрії;
 • огляд переднього відділу ока (для виявлення катаракти, запалень тощо);
 • вимірювання внутрішньоочного тиску (глаукомні тести);
 • огляд очного дна (для виявлення патології сітківки);
 • УЗД очей (при потребі);
 • постановку діагнозу та призначення лікування.


Підбір окулярів як простої, так і ускладненої рецептури відбувається після попереднього комп’ютерного обстеження оптичної системи ока. При бажанні вже в клініці пацієнт може підібрати оправу, необхідне скло та замовити їх виготовлення.

Підбір контактних лінз відбувається після комп’ютерного визначення оптичних відхилень в оці. Для навчання догляду за ними на одного пацієнта виділяється від 30 хвилин до однієї години. Пояснюються правила зберігання лінз, гігієни та особливостей користування. Наша мета полягає в тому, щоб пацієнт оволодів технікою надягання та знімання лінз під наглядом медичного персоналу під час першого відвідування лікаря.

Комп’ютерна авторефрактометрія – це автоматизована методика чіткого визначення таких оптичних вад, як короткозорість, далекозорість та астигматизм. За допомогою комп’ютерної авторефрактометрії лікар безпомилково визначає вид рефракції, ступінь змін та особливості астигматизму.

УЗД очного яблука або В-сканування − безболісна, неінвазивна процедура визначення внутрішньоочних відхилень (крововиливів, відшарувань сітківки, деструктивних та запальних процесів). УЗД діагностика є обов’язковою перед оперативним втручанням з приводу видалення катаракти та низкою інших оперативних маніпуляцій. Обстеження проводиться офтальмологом-функціоналістом і триває 5−10 хвилин. Результат роздруковується на папері та, при бажанні пацієнта, зберігається на електронних носіях.

Пахіметрія – обстеження на оптичному когерентному томографі, що дає можливість виміряти товщину рогівки. Отримані дані є важливими для виявлення таких патологій, як кератоконус, кератоглобус, дистрофічні зміни рогівки, та є першим тестом для визначення практичної можливості виконання лазерної корекції вад зору (короткозорості, далекозорості, астигматизму).

Комп’ютерна сферопериметрія – наша клініка використовує світовий «золотий» стандарт – апарат OCTOPUS 900, що надає можливість виявлення відхилень у чутливості нервових клітин ока на ранніх стадіях захворювання. Це обстеження є незамінним при низці патологій:

 • Підозра на глаукому (дозволяє з достовірністю 95% поставити вірний діагноз на початковій стадії захворювання, коли стандартні методи огляду ще не можуть зафіксувати небезпечні зміни). Це дозволяє своєчасно розпочати лікування та зберегти зір пацієнта на багато років.
 • Всі види глаукоми (для чіткого визначення стадії процесу та кількості померлих нервових клітин зорового нерва).
 • При неврологічних ураженнях ока (атрофії, набряки, застійні зорові нерви).
 • При центральних та периферичних ураженнях сітківки.

Результати обстеження видаються у вигляді кольорового малюнка, на якому чітко вказані об’єм та ступінь ураження в кольоровій градації. Апарат надає шкалу норм та відхилень для того, щоб не тільки лікар, але й пацієнт міг легко проаналізувати патологічні зміни. Метод є незамінним для динамічного спостереження. Він наглядно демонструє покращення чи погіршення стану, що важливо для контролю ефективності лікування та спостереження хворого протягом тривалого часу.

Фундус-знімок на ретинальній камері

Апарат з надчутливою фотокамерою для фотографування очного дна (сітківки) у збільшеному вигляді. Його основне призначення – фіксувати патологічні зміни сітківки на фотопапері або в електронному вигляді для спостереження за захворюванням у динаміці.

ОСТ (оптична когерентна томографія)

Томографія ока − безконтактна, безболісна діагностика структур нейросенсорної оболонки ока – сітківки. Обстеження проводиться у безпечному інфрачервоному спектрі випромінювання. Воно дає змогу визначити патологічні зміни на гістологічному рівні та показує зміни, які часто неможливо виявити жодними іншими методиками обстеження. Цей вид обстеження є незамінною діагностикою при широкій групі патологій ока, триває близько 10−15 хвилин, з обов’язковим проведенням аналізу. Результат роздруковується та віддається пацієнту. Можливе збереження на електронних носіях.

За допомогою ОСТ можливе дослідження кута передньої камери ока – структури, яка відповідає за таке захворювання, як глаукома.Ми можемо допомогти...

Записатися на прийом


Відгуки


Мав вроджену катаракту обох очей ще й астигматизм – це така складна оптична проблема в оці. Дуже низький зір з дитинства. Оперуватися боявся, багато років відкладав цю проблему. Саме спеціалісти клініки вмовили мене не складну операцію. Головне – «на пальцях» пояснили проблему і її рішення. Я зважився і зараз як заново народився! Окрема подяка моєму хірургу – Анатолію Борисовичу, реальний професіонал! Дякую!

Валентин

- 10 грудня 2016

Хочу висловити величезну подяку клініці Зір. У моєї мами багато років глаукома. Останнім часом стан значно погіршився, краплі вже не допомагали, витратили даремно багато коштів на неефективні ліки. Лікар в районі розказала про спеціальний дренажний пристрій, що може стабілізувати хворобу і направила в центр. Маму прооперували, тиск нормалізувався, краплі відмінили. Тепер спостерігаємося тільки там. Я з сестрою теж почали спостерігатися в центрі, виявилося, що хвороба часто спадкова. По своїй мамі зрозуміла, як важливо вчасно та якісно лікуватися!! Раджу клініку всім!

Антоніна Дмитрівна

- 15 лютого 2017

Ми мешканці Києва. У моєї сестри цукровий діабет більше 20 років. Вже майже повністю осліпла. Зір могла врятувати дуже складна і дужа дорога операція. Ціна в Київських центрах для нашої сім’ї була не реальна, тому шукали допомогу в сусідніх областях. З’ясували, що в клініці Зір в Житомирі такі операції виконує лікар з Києва – Філіпчук Олександр Миколайович, рекомендації прекрасні, а ціна майже вдвічі дешевша. Тож ми прооперувалися в клініці Зір. Дуже вдячні центру за доступні ціни і прекрасне відношення! Житомиряни цінуйте своїх!

Галина

- 25 квітня 2017