Хірургія катаракти

Хірургія катаракти

Хірургія катаракти

Пам’ятайте! Ми заощаджуємо Ваш час та Ваші кошти. За один день Ви позбуваєтеся проблеми, що турбувала Вас протягом тривалого часу. Клініка забезпечує пацієнтів повним набором медикаментів, необхідних у післяопераційний період. Разом з нашими пацієнтами ми зацікавлені у високих результатах!

Катаракта

Протягом усього життя око людини постійно змінюється. В оці людини природа створила внутрішньоочну лінзу – кришталик, що забезпечує заломлення світла та фокусування його на сітківці – чутливій оболонці ока.

 

Завдяки цьому процесу людина може чітко бачити. На жаль, з плином часу кришталик стає значно щільнішим, жовтіє та втрачає свою основну якість – прозорість. Це погіршує наше світло- та кольоровідчуття. Поступово кришталик стає все мутнішим, а зір – менш чітким. Зріла катаракта може настільки знизити гостроту зору, що людина стає фактично сліпою.

 

Катаракта – це прогресуюче помутніння кришталика людського ока. Назва походить від давньогрецького слова та означає «водоспад».

Катаракта перешкоджає проходженню світлових променів в око до сітківки та є найпоширенішою причиною зниження гостроти зору в старечому віці. Також вона може виникати внаслідок цілої низки соматичних захворювань або перенесених травм ока. У багатьох випадках зустрічається вроджена катаракта.

Симптоми катаракти:

 • поступове зниження зору з віком;
 • значне погіршення сутінкового та нічного зору;
 • погіршення зору при яскравому сонячному чи природному освітленні внаслідок появи «сяйва» навкруги джерела світла;
 • зниження здатності розрізняти кольори;
 • необхідність частої зміни окулярів;
 • труднощі з читанням.

Причини виникнення катаракти :

 • вік;
 • травми ока;
 • спадковість;
 • цукровий діабет;
 • довготривале використання певних медикаментів;
 • ультрафіолетове випромінювання;
 • деякі порушення обміну речовин.

Якщо симптоми катаракти мають незначне вираження, то використання спеціальних вітамінних крапель та періодична заміна окулярів можуть на деякий час надати можливість працювати та насолоджуватись повноціннішим життям.

Проте хірургічне лікування – єдиний шлях позбавлення від катаракти.

Зазвичай, коли зниження гостроти зору починає заважати у виконанні Ваших повсякденних справ, необхідно подумати про лікування. Ваш лікар допоможе Вам вирішити, коли саме є сенс проводити оперативне видалення катаракти. При оперативному лікуванні катаракти проводиться видалення помутнілого кришталика з ока та його заміна штучною лінзою. Це дозволяє відновити прозорість оптичних середовищ ока та його фокусуючу здатність. У більшості випадків операція по видаленню катаракти та імплантація внутрішньоочної штучної лінзи (ІОЛ) дозволяють повністю відновити зір.

Хірургічне видалення катаракти часто надає можливість досягти майже казкового відновлення зору практично відразу після проведеної операції.

Результатом видалення катаракти є:

 • Покращення чіткості зору. Завдяки відновленому чіткому та ясному зору знову можна читати, дивитися телевізор та займатися улюбленими повсякденними справами.
 • Покращення кольоровідчуття – після видалення катаракти кольори більше не будуть приглушеними.
 • Покращення якості життя.
 • Зменшення залежності від окулярів та контактних лінз. Часто за допомогою імплантації штучного кришталика можна вирішити давні оптичні проблеми – короткозорість, астигматизм, далекозорість.
 • При використанні спеціальної акомодуючої ІОЛ у молодих людей можлива повна відмова від окулярів та чіткий зір на різні відстані.

Сучасне хірургічне лікування катаракти безпечне та ефективне. На сьогодні мікрохірургічна техніка дає можливість проводити операцію в амбулаторних умовах. Зазвичай операція триває 10–15 хвилин. На даний час це найпоширеніша  та найуспішніша процедура. Золотим стандартом у світі вважається безпечна та прогнозована безшовна методика факоемульсифікації у поєднанні з імплантацією штучної гнучкої інтраокулярної лінзи. Ускладнення, пов’язані з цією методикою лікування, надзвичайно рідкісні. Саме цю методику пропонує Вам «Клініка Зір».

 

Хірургія катаракти

На базі «Клініки Зір» хірургія катаракти проводиться за допомогою сучасної, ультразвукової, безболісної , мікрохірургічної методики (методика факоемульсифікації). Це швидка безшовна процедура по видаленню катаракти з заміною природного кришталика на штучну прозору гнучку інтраокулярну лінзу.

Всі представлені лінзи – закордонного виробництва з документальним ліцензійним підтвердженням автентичності та термінів придатності.

Оперативне втручання відбувається без застосування загальної анестезії, проводиться під дією місцевих крапельних знеболюючих засобів, під час процедури пацієнт знаходиться у повній свідомості. У неускладнених випадках видалення катаракти в середньому триває 10−15 хвилин. Після процедури проводиться перевірка зору, лікар спілкується з хворим та його рідними і пояснює особливості післяопераційного періоду.

Суть операції:

Мал.1 – Через розріз-укол в оці довжиною в 1,8 -2,2 мм хірург ультразвуком розбиває мутний кришталик людини за допомогою спеціального зонду на дрібні частинки, після чого швидко евакуює їх з ока. Метод факоемульсифікації дозволяє зберегти природну капсулу («сумочку») кришталика, в яку імплантується штучна лінза. Завдяки цьому максимально зберігається анатомічна цілісність ока, що значно покращує період реабілітації хворого.

Мал.2 − Замість видаленого мутного кришталика через зроблений розріз-укол у збережену «сумочку» вставляється скручена в трубочку штучна гнучка лінза.

Мал.3 – Імплантована штучна лінза самостійно розправляється в оці, займає стабільне положення та служить людині все життя. Методика розрізу ока полягає в самоадаптації (самостійному герметичному закритті розрізу) і не потребує накладання післяопераційних швів.

 

Як потрібно готуватися до операції видалення катаракти

За день до операції

Не вживайте напої, що містять алкоголь.

Не їжте після 20-00 у день перед процедурою. Ви можете пити воду, натуральний яблучний сік, неміцну каву або чай (без молока) за 2 години до приходу в медичний центр. Перед операцією не пийте газованих напоїв. Якщо у Вас діабет, будь ласка, візьміть з собою натуральний яблучний сік, він може Вам знадобитися. Увечері прийміть душ.

Ранок дня операції

 1. Прийміть свої вранішні медикаменти, як зазвичай Ви це робите.
 2. Не застосовуйте декоративні та інші косметичні засоби на обличчя та зону навколо очей.
 3. Надягніть вільний зручний одяг та взуття без каблуків.
 4. Візьміть з собою змінні тапочки та легенький халат, в які Ви зможете перевдягнутися перед операцією.
 5. Не вдягайте ювелірні прикраси.
 6. Якщо Ви користуєтеся окулярами, зубними протезами, слуховими апаратами, візьміть із собою сумочку, куди зможете покласти Ваші речі.
 7. Не беріть із собою більше грошей, ніж Вам буде необхідно.
 8. Домовтесь, щоб хтось із рідних чи знайомих відвіз Вас додому.

 

Приїзд до офтальмологічного центру у день операції

 

 1. Візьміть з собою всі свої звичні медикаменти, які можуть знадобитися Вам протягом дня.
 2. Ще раз уважно прочитайте інформаційну згоду про операцію з видалення катаракти та імплантації ІОЛ.

Перед операцією

 1. Вас попросять підписати всі необхідні юридичні документи.
 2. Вам потрібно буде перевзутися у своє змінне взуття та надягнути халатик.
 3. Лікар-хірург ще раз огляне Вас та відповість на Ваші можливі запитання.
 4. Медична сестра дасть Вам необхідні медикаменти та закапає очні краплі.
 5. Ваш хірург, асистент хірурга, медична сестра та анестезіолог будуть з Вами під час операції.
 6. Ваші рідні або друзі можуть залишатися з Вами, поки Вас не запросять до операційної. Вони зможуть зачекати на Вас у зоні очікування.
 7. Перед тим, як Ви залишите клініку, Вам будуть надані чіткі інструкції щодо поведінки після операції та документи (договір, медичний висновок, письмові рекомендації).
 8. Більшість людей може повертатися до своєї звичної діяльності практично відразу після процедури, але ми дуже рекомендуємо своїм пацієнтам обмежити активність на той час, поки вони не звикнуть до свого відновленого зору.
 9. Вдома Ви можете повернутися до звичного режиму харчування.
 10. Обмежте свою активність протягом перших 24 годин після операції.
 11. Не водіть автомобіль протягом перших 24 годин після операції.
 12. Уникайте підйому тяжких речей протягом декількох перших днів після операції.

 

 


Ми можемо допомогти...

Записатися на прийом


Відгуки


Мав вроджену катаракту обох очей ще й астигматизм – це така складна оптична проблема в оці. Дуже низький зір з дитинства. Оперуватися боявся, багато років відкладав цю проблему. Саме спеціалісти клініки вмовили мене не складну операцію. Головне – «на пальцях» пояснили проблему і її рішення. Я зважився і зараз як заново народився! Окрема подяка моєму хірургу – Анатолію Борисовичу, реальний професіонал! Дякую!

Валентин

- 10 грудня 2016

Хочу висловити величезну подяку клініці Зір. У моєї мами багато років глаукома. Останнім часом стан значно погіршився, краплі вже не допомагали, витратили даремно багато коштів на неефективні ліки. Лікар в районі розказала про спеціальний дренажний пристрій, що може стабілізувати хворобу і направила в центр. Маму прооперували, тиск нормалізувався, краплі відмінили. Тепер спостерігаємося тільки там. Я з сестрою теж почали спостерігатися в центрі, виявилося, що хвороба часто спадкова. По своїй мамі зрозуміла, як важливо вчасно та якісно лікуватися!! Раджу клініку всім!

Антоніна Дмитрівна

- 15 лютого 2017

Ми мешканці Києва. У моєї сестри цукровий діабет більше 20 років. Вже майже повністю осліпла. Зір могла врятувати дуже складна і дужа дорога операція. Ціна в Київських центрах для нашої сім’ї була не реальна, тому шукали допомогу в сусідніх областях. З’ясували, що в клініці Зір в Житомирі такі операції виконує лікар з Києва – Філіпчук Олександр Миколайович, рекомендації прекрасні, а ціна майже вдвічі дешевша. Тож ми прооперувалися в клініці Зір. Дуже вдячні центру за доступні ціни і прекрасне відношення! Житомиряни цінуйте своїх!

Галина

- 25 квітня 2017