Протягом усього життя око людини постійно змінюється. В оці людини природа створила внутрішньоочну лінзу – кришталик, що забезпечує заломлення світла та фокусування його на сітківці – чутливій оболонці ока.
Завдяки цьому процесу людина може чітко бачити. На жаль, з плином часу кришталик стає значно щільнішим, жовтіє та втрачає свою основну якість – прозорість. Це погіршує наше світло- та кольоровідчуття. Поступово кришталик стає все мутнішим, а зір – менш чітким. Зріла катаракта може настільки знизити гостроту зору, що людина стає фактично сліпою.
Катаракта – це прогресуюче помутніння кришталика людського ока. Назва походить від давньогрецького слова та означає «водоспад».
Катаракта перешкоджає проходженню світлових променів в око до сітківки та є найпоширенішою причиною зниження гостроти зору в старечому віці. Також вона може виникати внаслідок цілої низки соматичних захворювань або перенесених травм ока. У багатьох випадках зустрічається вроджена катаракта.
Симптоми катаракти:
- поступове зниження зору з віком;
- значне погіршення сутінкового та нічного зору;
- погіршення зору при яскравому сонячному чи природному освітленні внаслідок появи «сяйва» навкруги джерела світла;
- зниження здатності розрізняти кольори;
- необхідність частої зміни окулярів;
- труднощі з читанням.
Причини виникнення катаракти:
- вік;
- травми ока;
- спадковість;
- цукровий діабет;
- довготривале використання певних медикаментів;
- ультрафіолетове випромінювання;
- деякі порушення обміну речовин.
Якщо симптоми катаракти мають незначне вираження, то використання спеціальних вітамінних крапель та періодична заміна окулярів можуть на деякий час надати можливість працювати та насолоджуватись повноціннішим життям.
Проте хірургічне лікування – єдиний шлях позбавлення від катаракти.
Зазвичай, коли зниження гостроти зору починає заважати у виконанні Ваших повсякденних справ, необхідно подумати про лікування. Ваш лікар допоможе Вам вирішити, коли саме є сенс проводити оперативне видалення катаракти. При оперативному лікуванні катаракти проводиться видалення помутнілого кришталика з ока та його заміна штучною лінзою. Це дозволяє відновити прозорість оптичних середовищ ока та його фокусуючу здатність. У більшості випадків операція по видаленню катаракти та імплантація внутрішньоочної штучної лінзи (ІОЛ) дозволяють повністю відновити зір.
Хірургічне видалення катаракти часто надає можливість досягти майже казкового відновлення зору практично відразу після проведеної операції.
Результатом видалення катаракти є:
- Покращення чіткості зору. Завдяки відновленому чіткому та ясному зору знову можна читати, дивитися телевізор та займатися улюбленими повсякденними справами.
- Покращення кольоровідчуття – після видалення катаракти кольори більше не будуть приглушеними.
- Покращення якості життя.
- Зменшення залежності від окулярів та контактних лінз. Часто за допомогою імплантації штучного кришталика можна вирішити давні оптичні проблеми – короткозорість, астигматизм, далекозорість.
- При використанні спеціальної акомодуючої ІОЛ у молодих людей можлива повна відмова від окулярів та чіткий зір на різні відстані.
Сучасне хірургічне лікування катаракт безпечне та ефективне. На сьогодні мікрохірургічна техніка дає можливість проводити операцію в амбулаторних умовах. Зазвичай операція триває 10–15 хвилин. На даний час це найпоширеніша та найуспішніша процедура. Золотим стандартом у світі вважається безпечна та прогнозована безшовна методика факоемульсифікації у поєднанні з імплантацією штучної гнучкої інтраокулярної лінзи. Ускладнення, пов’язані з цією методикою лікування, надзвичайно рідкісні. Саме цю методику пропонує Вам «Клініка Зір». Більш детально про перебіг втручання Ви маєте змогу прочитати в розділі «Наші послуги».