Питання-відповіді

Питання-відповіді

Даний розділ містить в собі відповіді на найбільш популярні запитання до лікарів. У випадку відсутності відповіді на запитання Ви можете задати його лікарям, натиснувши на посилання у самому кінці списку.


Наталия

Запитання:  Здравствуйте, скажите, пожалуйста, есть ли шанс вылечить атрофию зрительных нервов обеих глаз?

Відповіть:  Атрофия – это гибель нервных клеток. К большому сожалению, на данном этапе развития медицины оживить клетки, которые погибли невозможно. Все мероприятия направленны на поддержание тех функций зрительных нервов, которые еще остались. Вам показаны каждые 6 месяцев курсы консервативного лечения в поликлинических или стационарных условиях с применением витаминотерапии, препаратов которые улучшают кровообращение, ноотропов.

Микола

Питання:  З дитинства погано бачив, у 6-му класі виписали окуляри, але я не носив. Зараз мені 21. Вирішив отримати права для водіння. Обстежився. Поставили діагноз: астигматизм. Виписали окуляри. У лікаря у кабінеті при підборі бачив добре, а зараз не можу їх носити, постійно болить голова. Може, неправильно прописали окуляри? Що мені робити? Без окулярів водити машину не можу.

Відповідь:  Астигматизм – це порушення оптичної системи ока, простими словами – це нерівність оптичних лінз ока, які і створюють спотворене зображення. Найчастіше ці зміни є вродженими, тобто людина успадковує від своїх батьків або дальніх родичів не лише колір та форму очей, але й оптичні проблеми.
Зазвичай астигматизм діагностують у дитячому віці на прийомі окуліста. У такому випадку обов’язково призначають окуляри, що максимально коригують порушення, і необхідно постійно носити ці окуляри. Тільки за умови постійного носіння в умовах корекції (тобто за умови використання окулярів або контактних лінз). Якщо ж людина починає носити окуляри у старшому віці, після 16–18 років, коли формування всіх систем та реакцій ока завершено, існує великий ризик неможливості адаптації до них. Виникають описані Вами скарги – запаморочення, головний біль, нудота, тощо.
Найімовірніше, окуляри Вам підібрали правильно, відповідно до Ваших оптичних проблем, однак, на жаль, Ви не виконували рекомендацій окуліста у дитячому віці і, грубо кажучи, – час вже втрачено. Тепер існує лише можливість підбору окулярів за переносимістю, а це означає, що потрібно нехтувати гостротою зору на користь Вашого гарного самопочуття. На жаль, не завжди пацієнт може вказати на погане самопочуття в той час, поки ще знаходиться у кабінеті лікаря. Бажано повторно підбирати окуляри, зробити їх дещо слабкішими. Адаптація має бути поступовою – протягом декількох місяців Ви маєте збільшувати час використання нових окулярів упродовж дня.

Людмила

Питання:  Доброго дня! Моїй мамі 78 років. У неї вікова катаракта на лівому оці. Який кришталик їй краще поставити: м’який чи твердий? Дякую

Відповідь:  Доброго дня, Людмила!
За сучасними стандартами офтальмології, пацієнтам з катарактою не залежно від віку рекомендовано імплантувати тільки м’які кришталики. Ця процедура максимально зберігає анатомічну цілісність ока та найменш травматична. Період реабілітації значно коротший за випадки з застосуванням твердих кришталиків, значно знижені ризики післяопераційних ускладнень. Тверді кришталики можливо імплантувати лише в специфічних клінічних випадках, коли поставити хороший м’який кришталик технічно не можливо. Такі випадки нажаль бувають, але цілеспрямовано ставити твердий кришталик клініка та лікар, які цінують свій професіоналізм та ім’я ні за яких умов не будуть.
З повагою “Клініка Зір”!

Катерина

Питання:  2 года назад моей маме прооперировали катаракту. Взяли хороший хрусталик. Но даже после операции зрение не улучшилось. Во время обследования обнаружили еще и глаукому. В больнице сказали, что операция прошла хорошо, но видеть она не сможет из-за глаукомы. Правда ли это? Или врач пытается защитить себя?

Відповідь:  Довольно часты случаи, когда у пациента возникает не одно заболевание глаз, а сразу несколько одновременно, и каждое из них поражает определенные структуры глаза, что, соответственно, влияет на качество зрения. Наличие катаракты не исключает возможности наличия глаукомы в том же глазу. Катаракту можно удалить хирургическим путем, что и сделали Вашей маме. А вот глаукома, к сожалению, неизлечимое и постоянно прогрессирующее заболевание, ее «убрать» невозможно. Бывают случаи, когда из-за значительно помутневшего хрусталика невозможно точно определить стадию глаукомы и предвидеть качество зрения после удаления катаракты, но это не ставит под сомнение необходимость замены хрусталика на прозрачный. Тактика врачей, лечащих Вашу маму, является обоснованной, однако, скорее всего, зрительный нерв был атрофирован вследствие глаукоматозного поражения, и при определенных видах катаракты тяжело или даже невозможно увидеть его состояние до операции. Поэтому, скорее всего, в этом случае вины врача нет, он действовал в соответствии с офтальмологическими стандартами лечения.

Запитання:  Ви працюєте щоденно?

Відповіть:  Клініка “ЗІР” працює з понеділка по п’ятницю, крім святкових днів.