Головна / Новини / Найсучасніші методики боротьби з діабетичним ураженням очей!
04.10.2012

Найсучасніші методики боротьби
з діабетичним ураженням очей!

Найсучасніші методики боротьби з діабетичним ураженням очей!

«Клініка Зір» пропонує пацієнтам з середнім та тяжким ступенем діабетичного ураження очей (медичний діагноз: Препроліферативна та проліферативна форма діабетичної ретинопатії) комплексне сучасне лікування, що дозволить призупинити незворотній процес сліпоти цієї групи пацієнтів на тривалий час.

В Україні загальноприйнята схема консервативного підтримуючого лікування хворих з цією патологією складається з періодичних (зазвичай 1-2 рази на рік) курсів стаціонарного або поліклінічного лікування, протягом яких пацієнт отримує лікарські засоби у вигляді таблетованих препаратів, внутрішньовенно та ін’єкційно (уколи) в області орбіти, тобто під очні яблука. Як правило, це вітаміни, судинні препарати, ліки для покращення трофіки нервових тканин – ноотропи, тощо.

На жаль, цукровий діабет – невиліковне прогресуюче захворювання, яке призводить до враження всіх органів людини. Одним із органів-«мішеней» є очі. Огляд хворих на цукровий діабет лікарем-окулістом є обов’язковим, і повинен відбуватися не рідше, ніж 1 раз на 6 місяців. Дуже часто функції зору пацієнта залишаються задовільними, погіршення відбувається поступово та непомітно, проте органічні зміни є просто катастрофічними.

Людина може і не мати певних скарг, однак під час обстеження лікар може виявити серйозні анатомічні зміни. При цукровому діабеті точкою відліку в розвитку діабетичної ретинопатії є недостатність інсуліну, що запускає каскад незворотних біохімічних реакцій в організмі. Результатом є порушення проникності судинної стінки, що призводить до міжклітинного набряку тканин сітківки (нервової тканини ока) зі значним погіршенням зорових функцій. У процесі наростання симптоматики починаються «мікроінфаркти» окремих зон на очному дні. Намагаючись поборотися з даними змінами, на вражених ділянках організм починає вирощувати нові судини, які є дуже крихкими. Саме нові судини з часом призводять до точкових або численних крововиливів. Вилита кров не розсмоктується повністю навіть під дією медичних препаратів, саме залишки крові призводять до переродження тканин ока, рубцювання, розривів сітківки та відшарувань. Такі зміни закінчуються сліпотою.

«Клініка Зір» пропонує найсучаснішу схему підтримуючого лікування діабетичної ретинопатії. Намагаючись допомогти цим пацієнтам, ми дотримуємося світових стандартів та використовуємо методи лікування, підтверджені найкращими достовірними результатами.

Згідно з висновками Європейської та Американської асоціації офтальмологів у боротьбі за зір людини з цукровим діабетом звичайного консервативного лікування замало.

На стадії препроліферативного ураження сітківки пацієнта, який має хороший або задовільний зір та зміни в сітківці у вигляді мікроінфарктів і крововиливів, золотим світовим стандартом є застосування лазерної коагуляції ретинальної оболонки ока (сітківки). Ця процедура не призначена для покращення гостроти зору, натомість, її метою є стабілізація патологічного процесу. Достовірно доведено, що у пацієнтів, які своєчасно проходили лазерне лікування, стадія сліпоти наставала в середньому на 5-7 років пізніше, ніж у пацієнтів, які проігнорували рекомендації своїх лікарів. Таким чином, вчасно проведене лазерне укріплення сітківки ока зберігає пацієнту хорошу якість життя на тривалий час.

Наступним етапом лікування є ендовітреальне введення медичних препаратів, що призначені для видалення новоутворених крихких судин в оці, які призводять до постійних крововиливів та рубцювання. Група цих препаратів має назву антипроліферативних факторів. Спочатку ці препарати застосовувалися в онкології, оскільки припиняли ріст судин, які підживлювали злоякісні пухлини, але з часом було виявлено їхню надзвичайно високу ефективність у лікуванні діабетичної ретинопатії. Завдяки дії цих медикаментів тяжка стадія діабетичного ураження проходить зворотній розвиток і переходить в середню, тобто пацієнт отримує додатковий час хорошого зору та самопочуття.

Наразі на світовому ринку представлено три офтальмологічні препарати антипроліферативної дії: «Люцентіс», «Авастін» та «Макуген». На жаль, в Україні зареєстровано лише один із них – «Люцентіс».

Досвідчені хірурги «Клініки Зір» широко застосовують сертифікований препарат «Люцентіс» для хворих з діабетичною ретинопатією. Процедура введення препарату відбувається в умовах операційної з застосуванням всіх правил асептики та антисептики. Це мікрохірургічна операція, виконання якої дозволяється за стандартами надання офтальмологічної допомоги лише мікрохірургам вищої кваліфікації.

У пацієнтів, які своєчасно не пройшли лазерне укріплення і введення антипроліферативних факторів, а також у пацієнтів, що хворіють на цукровий діабет протягом більше 15-20 років, часто розвивається тяжка стадія враження – проліферативна діабетична ретинопатія, коли зміни в оці є руйнівними та незворотними. Саме для цієї групи хворих ми застосовуємо найновішу та найвіртуознішу мікрохірургію – вітреоретинальне оперативне втручання, тобто операції на нервовій тканині ока. Ще 10-15 років тому такі пацієнти вважалися безперспективними в плані поліпшення зору та виправлення анатомічних порушень. Сьогодні, завдяки застосуванню сучасних високоточних технологій та майстерності досвідчених хірургів, можливо надати допомогу і таким хворим.

Протягом останніх років поширеність цукрового діабету постійно зростає. Все більше людей потерпає від цієї підступної хвороби. Все частіше офтальмологи зустрічаються з ускладненнями цукрового діабету зі сторони очей. «Клініка Зір» нагадує, що Ви не повинні залишатися наодинці з цією проблемою, ми допоможемо Вам вирішити її за допомогою найсучасніших методів та ліків! Не втрачайте дорогоцінний час, звертайтеся за своєчасною допомогою!